18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI
facebook-paylas

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

                                      18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

Osmangazi İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu görevlilerince 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yılı münasebetiyle Müftülüğümüz konferans salonunda anma programı düzenlendi.

Aile ve dini rehberlik vaizimiz Sibel ÖĞÜT’ün sunduğu program Bağlarbaşı k.k. öğrencisi 2016 yılı Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması Türkiye birincisi İclal ÇETİN’ in okuduğu Kur’anı Kerim tilavetiyle başladı. Yunuseli Kanalıcı Kız Kur’an kursundan Feyzanur Özbek ve Ayşen Aktaş ‘ın okuduğu İstiklal Marşı ile  devam etti.

     İl Müftü Yardımcısı Seda Nur SEZEN’in ‘Çanakkale ruhunu yeniden yakalamak iman ve teslimiyetin yeni nesillerimizde neşvu nema bulması, ülkemize birliğimize dirliğimize göz dikenlere her daim bu ruhla cevap vermenin hepimize düşen görevlerden olduğu vurgusunu yaptığı açılış konuşmasından sonra Yunuseli Kanalıcı Kız Kuran kursu öğrencilerinin hazırladığı ilahilerle devam edildi. Aile ve dini rehberlik Uzman Vaiz Emine KİRİŞCİ’nin  ‘ Çanakkale Ruhu ve Yaşanmış Örnek Olaylar’ adlı konuşmasından sonra  Bağlarbaşı kız k.k öğrencileri Rümeysa Hilal Alarçin,Hayrunnısa Sancaktutan,Başak Güneş ve Rümeysa Yaşar tarafından  ‘Çanakkale şehitlerine’ ve 4.sınıf öğrencimiz Nihan Berra SEVİNÇ’in okuduğu ‘Çanakkale Destanı’ şiirlerine yer verildi. Esma İkbal Kız k.k. öğrencilerinin üç perde olarak hazırladığı ‘Çanakkale Destanı Kahramanları’ adlı piyesin izlenmesi ve Aile ve dini rehberlik vaizimiz Tuğba   Bozdemir SEVİNÇ’in duasıyla program sona erdi. 

FOTOĞRAFLAR